מזג האוויר בקפריסין

הזמן הטוב ביותר לבקר בקפריסין

קפריסין לאורך העונות
קפריסין היא אחת מהנקודות הדרומיות ביותר באירופה והאקלים שלה הוא מהחמים ביותר באזור המזרח התיכון. זהו אי סאב-טרופי עם אקלים ים תיכוני עם השפעות מדבריות ולחות קלה. בעת העתיקה התייחסו בצדק לאזור כאלה ‘אי השמש’ תודות ל-340 ימי השמש להם זוכה האזור מידי שנה. מכיוון שקפריסין חמה ויבשה יותר מכל אירופה אנו נשאלים לא פעם – מתי הזמן הטוב ביותר לבקר בקפריסין?

חורף
קפריסין, היעד החם ביותר בחורף האירופאי מציעה למבקרים בה ליהנות מטמפרטורות שנעות בין 16-20°C בשעות היום ו- 7-11°C בלילה. ינואר הוא החודש הקר והגשום ביותר עם ממוצע של 8 ימי גשם בחודש. בקפריסין ישנו ניגוד מרתק בין מזג האוויר ברצועת החוף למזג האוויר בהרי הטרודוס (Troodos) המתנשאים לגובה של 1,952 מטר מעל פני הים. הר אולימפוס אפילו פותח את שעריו לגולשים עם ממוצע טמפרטורות שנע בין 0°C ל-5°C. במהלך חודשי החורף לגמרי יכול להיות שתוכלו באותו יום להשתזף בחוף הים ולעשות סקי על מדרונות ההר.

אביב
האי נמצא בשיא יופיו במהלך חודשי האביב. הפרחים פורחים בכל מקום והנוף מכוסה כולו בפרגים, חרציות, צבעונים וכלניות בשלל צבעים ולוטמיים, אדמוניות ותפרחת תפוזים מעטרים את ההרים. חצי האי אקמס ידוע כביתם שלמגוון זני סחלבים פראיים, חלקם נדירים ביותר. במהלך חודש מרץ הטמפרטורה הממוצעת היא  13°C, באפריל 16°C ובמאי 20°C. מזג אוויר מושלם להסתובב בחוץ, ליהנות מהאתרים ומהתרבות המקומית.

קיץ
עם 11.5 שעות של שמש כול יום וטמפרטורות של 30°C ממוצע, אין פלא שקפריסין הפכה לגן עדן לנופשים. מי הים מגיעים לטמפרטורה נעימה של 27°C והחוף הוא המקום הטוב ביותר להיות בו. אם אתם מעדיפים לספוג תרבות בחופשה שלכם, האתרים הארכיאולוגים לא ממש נעימים בעונה זו וכדאי לשקול לבקר במועד אחר. אוהבי השמש ירגישו בבית – עם חופי מכוסים חול זהוב, מים נעימים, ספורט ימי, קוקטיילים ולילות קיץ משכרים.

סתיו
מזג האוויר חם ומי הים עדיין נעימים לשחייה אחרי הקיץ הארוך. בספטמבר עדיין חם עם 29°C בממוצע אבל בנובמבר הטמפרטורות יורדות ל-17°C . הסיכויים לגשם קטנים מאד אבל ייתכן שאם תבקרו בסוף העונה תיפגשו מעט מהגשם הקפריסאי. במהלך חודש ספטמבר מתרחש בציר הכרמים אז אל תפספסו את פסטיבל היין בלימסול שם תוכלו לטעום מבחר סוגי יין בחינם. בנוסף מתקיימות במקביל גם המון חגיגות מקומיות, נסו אותן ותזכו לחוות את קפריסין האמתית.